Про фарбування радіаторів

Наша компанія займається професійним фарбуванням радіаторів опалення. Ми надаємо гарантію на стійкість фарбового покриття та здатні запропонувати безліч кольорів за каталогом RAL у наявності. У цій статті ми опишемо весь процес фарбування, вкажемо на слабкі сторони деяких моделей радіаторів опалення, напишемо про те, які радіатори можна фарбувати, а які не можна. Ця стаття допоможе Вам ознайомитися з такою послугою як якісне та професійне фарбування радіаторів опалення. У нашій статті є виключно оригінальні фото зразків пофарбованих нами приладів опалення. Про фарбування радіаторів - найдокладніше опис нашої роботи, зразки пофарбованих радіаторів, повний опис технології фарбування радіаторів опалення.

Які радіатори опалення ми фарбуємо

Алюмінієві

Біметалічних

Сталеві

Чавунні

Медно-алюмінієві

Сушки для рушників

Трубчасті

Комбінація кольорів

Комплектуючі

Коротко про фарбування радіаторів кожного з видів

Алюмінієві та біметалічні прилади опалення дуже схожі між собою. Їх поділяє лише прихована від ока людини особливість. Наявність сталевої основи усередині біметалу. Специфіка фарбування таких обігрівачів цілком ідентична. Для якісного та надійного фарбування, а також збереження цілісності конструкції необхідно визначити вид ущільнювальних з'єднань між секціями. Вони бувають двох видів, представлених на фото знизу.

Гумова прокладка

Гумові прокладки на основі силікону часто використовуються у складанні секційних радіаторів. Їх недолік полягає в поганій стійкості до нагрівання. При фарбуванні радіаторні секції нагріваються до високих температур. Дане з'єднання плавиться і порушується герметичність радіатора. Що у свою чергу може призвести до протікання. Але такі радіатори теж можна пофарбувати. Для цього необхідно повністю розібрати такий прилад на складові (секції). Кожна фарбується окремо. Після чого відбувається ручне складання з використанням нових комплектуючих.

Паронітова прокладка

Прокладки даного типу стійкі до нагрівання і здатні витримати температуру камери для фарбування. Радіатори на основі таких ущільнювачів не слід розбирати. Це призводить до здешевлення та прискорення процедури фарбування радіаторів опалення. Важливо пам'ятати! Ущільнювальні прокладки не взаємозамінні! Для кожного приладу необхідно використовувати заводські ущільнювальні прокладки. Це захистить Ваш радіатор від протікання у майбутньому.

Сталеві радіатори опалення мають форму однієї суцільної панелі. Жодних обмежень у їхньому фарбуванні не існує. Але, сталевий радіатор не фарбується цілком. Для якісного фарбування необхідно розібрати його на складові. Завдяки цьому відбувається фарбування кожної деталі окремо і колір рівномірно лягає навіть на внутрішній теплообмінник. Не всі сталеві радіатори однаково влаштовані. Вся справа в наявності пластикових елементів, які служать кріпленнями. Деякі виробники не використовують такі виробництві. Це ускладнює процес фарбування. Технологічний процес не допускає наявності легко плавних матеріалів, таких як пластмаса. Існує 2 варіанти вирішення цієї проблеми:

  1. Використовувати радіатори без пластмасових запчастин. Наша компанія може запропонувати нові сталеві радіатори такого типу.
  2. Особливе фарбування запчастин за допомогою стандартної фарби радіатора (спрей або нанесення пензлем).

На фото нижче представлено фарбування сталевого радіатора у складі якого присутні пластмасові кріплення. Їх попередньо одягли на радіатор із наступним фарбуванням за допомогою спеціального аерозолю з однаковим кольором.

До

Після

Чавунні радіатори відроджують свою колишню славу. На сьогоднішній день існує можливість купити сучасні радіатори з чавуну. Вони доступні у великій кількості розмірів за висотою. Деякі чавунні радіатори можна замовити з візерунком у різних стилях. Фарбування чавунних радіаторів відрізняється способом нанесення. Можливо безліч варіантів кольорів. Найпростіше однотонне фарбування є і найдоступнішим про ціну. Більш складні варіанти, такі як два кольори, патинування, штучне старіння є більш дорогими. Іноді вартість фарбування може перевищувати ціну самого радіатора. На фото нижче представлені зразки фарбування чавунних радіаторів опалення.

Один колір

Два кольори

Патина

Мідно-алюмінієві радіатори лише нещодавно увійшли на ринок України. Їхня конструкція дуже нагадує сталевий панельний обігрівач. Але насправді це не так. Мідно-алюмінієві радіатори є конвекторами. Основна теплова передача відбувається через верхню конвекційну решітку. Фарбування мідно-алюмінієвих радіаторів не складе труднощів не маючи при цьому абсолютно жодних обмежень. Будь-які кольори за каталогом RAL. Радіатор не потрібно розбирати. А мала вага приладів робить фарбування не дорогим та досить швидким заняттям.

Фарбування сушки для рушників і трубчастих радіаторів схожа між собою. В основі цих приладів лежать трубки зі сталі або нержавіючої сталі. Такі прилади чудово подаються фарбуванню без ризику протікання. Трубчасті радіатори складаються із секцій зварених між собою. Їм не потрібні ущільнювальні з'єднання. такі прилади перед фарбуванням не потребують розбирання та фарбуються цілком. На фото представлені деякі варіанти фарбування радіаторів трубчастих опалення.

 

Комбіноване фарбування радіаторів опалення це процес, який дозволяє використовувати кілька кольорів в одному зібраному обігрівачі. Такий стиль фарбування підходить для секційних радіаторів, які можна розібрати. Кожна секція фарбується окремим кольором. Це може бути прапор держави, всі кольори веселки та багато іншого. Ми виробляємо таке фарбування якісно та з гарантією.


Метод фарбування радіаторів опалення

Фарбування радіаторів опалення не такий легкий, як здається, процес. Перед нанесенням порошку або готової фарби поверхню радіатора знежирюється і очищається. Проводяться підготовчі роботи (розбирання, зняття пластикових деталей, перевірка на герметичність). При фарбуванні ми використовуємо високоякісну фарбу, яка підходить для використання всередині приміщень. Чавунні радіатори фарбуються рідкою фарбою на основі алкіду. Вона не токсична. Але може видавати неприємний запах у перші кілька днів. Решта приладів опалення проходить фарбування порошковим способом. Це найбезпечніший, якісний та надійний тип покриття. Порошкова емаль поступово лягає на весь прилад. Доступна матова або глянсова поверхня. При цьому, радіатори однакового кольору, але різного типу поверхні (матовий або глянець), виглядають абсолютно не однаковими.

Як не можна фарбувати радіатори опалення

Найпоширенішою помилкою є фарбування радіаторів опалення пензликом. У такий спосіб неможливо досягти рівномірного розподілу покриття. На радіаторі буде видно розлучення. Саме лакофарбове покриття не захищене від зовнішнього впливу. Це дешевий, не якісний та не довговічний метод фарбування. Чавунні радіатори необхідно перефарбовувати через 1-2 роки. Багато радіаторних фарб видають неприємний запах і мають у складі токсичні компоненти.

Переваги: ціна, можливість фарбування будинку.

Недоліки: зовнішній вигляд, короткий термін служби, запах (іноді), кропітка робота.

 

Старі чавунні радіатори перед фарбуванням необхідно очистити від корозії. Головне, не оскільки на фото! Даний спосіб не позбавить дрібних вогнищ і призведе до іржі через 1-2 роки. Тільки піскоструминне очищення здатне якісно підготувати Ваш радіатор опалення перед фарбуванням. Ми рекомендуємо замінювати старі чавунні радіатори на нові, сучасні прилади опалення!

Переваги: ціна.

Недоліки: шум, сміття, погана якість, наявність інструменту, металевий пил.

Останнім часом ми часто стикаємося з фарбованими радіаторами опалення на автомобільних станціях. Мотивуючи це низькою вартістю, термінами, рівномірністю шару нанесення. Але ми забуваємо про те, що пофарбований радіатор буде встановлений у житловому приміщенні. Автомобілі їздять на вулиці. Запах та вплив фарби на оточуючих є мінімальним. Встановлені в приміщенні, такі прилади можуть випромінювати неприємний запах і бути токсичними.

Переваги: ціна, швидкість, якість нанесення.

Недоліки: запах, токсичність.

Нанесення фарби за допомогою пульвілізатора є оптимальним бюджетним способом фарбування. Ви отримуєте приблизно однаковий шар нанесення. Без розлучень та з рівномірним шаром. Використовуючи якісну фарбу (не токсичну та без запаху) ви отримаєте бажаний результат. Чому ж ми віднесли такий метод фарбування до нашого списку? Вартість та довговічність! Ціна якісної фарби не найнижча. Додамо до цього підготовчі роботи, витрачений час та необхідну наявність самого обладнання. Ми отримаємо сумнівну економію, яка ще й не довговічна.

Переваги: швидкість, якість та рівномірність кольору.

Недоліки: наявність обладнання, термін служби, ціна (відсутність економії)